Umprum
a McDonald's
odhalují
budoucnost

3d ring Top

Mycophyta a Parametric, to jsou dva krátké filmy, které vznikly za naší podpory na motivy dnes už absolventů pražské UMPRUM.

Zadání bylo jednoduché – představte nám svou vizi budoucnosti jídla. Filmy tak zobrazují futuristické vize Terezie Lexové a Tomáše Rachunka. Jejich prostřednictvím upozorňujeme na důležitost udržitelného přístupu k životnímu prostředí, a to s ohledem na budoucnost naši i planety Země, a zároveň jsou součástí naší dlouhodobé kampaně Naše protože.
Filmy vznikly již v roce 2018, kdy jsme na UMPRUM přišli s kreativním zadáním na workshop pro studenty.

3d cube Top

Parametric

Parametric Video Play Video

Terezie Lexová

Arrow

Terezie Lexová je absolventka ateliéru produktového designu na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Studium zakončila diplomovou prací Clash, která se zabývala tématem materiality a za cíl si kladla uvažovat o materiálu po fyzikální a smyslové stránce.

Terezie ráda pracuje s důrazem na řemeslo a technologii daného materiálu, důležitý je pro ni precizní detail a funkční aplikace materiálu. V současné době tvoří společně se Štěpánem Smetanou, v rámci studia Lexová & Smetana se zabývají designem produktu a interiéru, scénografií i návrhy drobné architektury. Terezie je autorkou motivu krátkého filmu s názvem Parametric.

Terezie Lexová

Terezie Lexova DNA Icon

Mycophyta

Gradient Blubs
Mycophyta Video Play Video

Přihlášení k odběru newsletteru