Franšízing

McDonald's je atraktivní investice, ale přináší mnoho zásadních rozhodnutí a otázek. Zjistěte více o možnostech franšízingu společnosti McDonald's.

Registrujte se zde

Franšízing

Příběhy úspěšných

FAQ

Co znamená franšízing u McDonald's?

Franšízing je určen těm, kteří mají ambice, odhodlání a talent a to všechno chtějí vložit do svého podnikání. Je skvělou cestou, jak se vyhnout rizikům spojeným se zahájením vlastního podnikání.

Jsme přesvědčeni o tom, že výběr správných franšízantů je klíčový faktor úspěchů značky McDonald's. Franšízant tak má jedinečnou příležitost podílet se na budování již zavedené a důvěryhodné značky. Jeho zodpovědností je každodenní provoz restaurace, národní centrála mu k jeho podnikání dává podporu ve formě zavedených systémů a procesů a společně s ním zajišťuje další růst jeho podnikání.

Od všech franšízantů vyžadujeme dodržování standardů McDonald's, zároveň jim ale jako značka poskytujeme nadstandardní služby v podobě provozní podpory, školení a tréninku na vysoké úrovni. Máme velmi kvalitní dodavatelský řetězec a přineseme vám výhody našeho národního marketingu a jedné z nejuznávanějších značek na světě.

Franšízing v žádném případě není jednoduchou volbou. Jako každé podnikání i toto vyžaduje hodně úsilí, odhodlání a investic. Pokud jste toto všechno ochotní vložit, máte příležitost vybudovat úspěšné a prosperující podnikání.

Proč právě McDonald's?

Skvělá značka, vysoká úroveň podpory a obchodní model, který je uznávaný nejenom v tomto odvětví. Je mnoho důvodů, proč se ucházet o franšízu u McDonald's:

 • Žádné zkušenosti ani vzdělání v oboru nejsou podmínkou – vše vás naučíme v rámci ročního tréninku.
 • V průběhu celého podnikání v rámci McDonald's máte k dispozici našeho konzultanta, který vám bude nápomocen při řešení každodenních provozních záležitostí.
 • Nebudete muset řešit propagaci značky, vše zajistíme v rámci národního marketingu, na kterém se svým názorem podílíte i vy.
 • Budete mít podporu i dalších oddělení našeho servisního centra (public relations, oddělení lidských zdrojů, finance apod.).
 • Banky naše podnikání považují za podnikání s nízkým rizikem a jsou ochotny financovat naše franšízanty za velmi výhodných podmínek.
 • Průměrný cash flow franšízové restaurace se pohybuje okolo 4,3 milionu. Návratnost počáteční investice je více než 15 %.
 • Někteří naši franšízoví partneři jsou předními úspěšnými českými podnikateli.
 • V podnikání využíváme moderní technologie a inovace s globálním know-how.
 • Již více než půl století jsme lídrem našeho oboru.

Co je dobré ještě vědět o McDonald's

 • V České republice zaměstnáváme více než 5 000 lidí.
 • Jsme ekologicky odpovědnou firmou:
  • Ve více než 60 % restaurací využíváme elektrickou energii z obnovitelných zdrojů.
  • Odpady vznikající v restauraci třídíme do devíti frakcí, které jsou předávány k recyklaci, energetickému využití nebo likvidaci. Např. i použitý olej se zpracovává na biologickou složku motorových paliv nebo na jiné technické produkty.
  • Udržujeme pořádek nejen na pozemku restaurace, ale i v jejím blízkém okolí.
  • U některých restaurací můžete najít nabíjecí stanice pro elektromobily. Jejich síť plánujeme rozšiřovat.
 • Jsme společensky zodpovědnou firmou, mimo jiné každoročně organizujeme největší fotbalový turnaj základních škol McDonald's Cup a podporujeme nadační fond na podporu rodin hospitalizovaných dětí Dům Ronalda McDonalda.
 • Kvalita je u nás na prvním místě:
  • Maso v našich burgerech je 100% hovězí – umleté přední, grilované bez přidání tuku, na grilu osolené a opepřené.
  • Všechna vejce, která používáme k přípravě snídaní, jsou od slepic na podestýlce.
  • Denní sanitace s použitím dezinfekce je v našich restauracích samozřejmostí.

Co očekáváme od franšízanta?

Stát se franšízantem McDonald's určitě není pro každého. S franšízanty uzavíráme smlouvy na 20 let, a proto si chceme být jistí správným výběrem. Naše podmínky jsou velmi přísné, protože provozování restaurace vyžaduje mnoho dovedností. I když není potřeba mít zkušenosti s potravinářským průmyslem, je důležité, abyste měli odhodlání, vášeň a chuť vést své podnikání neustále dopředu, protože jako franšízant vybudujete vlastní podnik.

Jaký by měl být franšízant McDonald's

Lídr
Vůdčí vlastnosti se vám budou hodit při řízení velkého týmu lidí.

Velmi dobře komunikačně zdatný
Budete komunikovat se zaměstnanci, zákazníky, komunitou franšízantů a vedením společnosti.

Zákaznicky orientovaný
Komunikace se zákazníky bude na denním pořádku, empatie vůči nim je velmi důležitá.

Ochotný angažovat se v dané lokalitě
Budete se pohybovat v podnikatelském prostředí v regionu a angažovat se v rámci společenských aktivit.

Finančně gramotný
Základní znalosti financování podniku se vám budou hodit.

Jak vypadá celý proces?

  1. Registrace na internetu
   • Vyplnění žádosti slouží k tomu, abychom zjistili, zda jste ten správný kandidát na pozici franšízanta. Pokud nám dotazník napoví, že máte pro tuto pozici všechny předpoklady, začíná proces, při kterém se dozvíte všechny informace podrobněji.
  2. První pohovor s franšízovým manažerem
   • Pomůže vám ujasnit si všechna fakta. Máte možnost zjistit všechny informace, které potřebujete k tomu, abyste se rozhodli, zda chcete navázat spolupráci s McDonald's. Nám pomůže ujasnit si, zda jste opravdu ten správný kandidát.
  3. První zkušenost v restauraci
   • Dostanete příležitost podívat se na dva dny do restaurace a vyzkoušet si práci na jednotlivých stanovištích tak, abyste věděli, zda je to správná volba.
  4. Prověření franšízanta
   • Doložení dokumentů – výpisu z rejstříku trestů, výsledků zdravotní prohlídky, prokázání zdrojů financování (katastr nemovitostí, daňové přiznání, darovací smlouvy apod.).
  5. Pohovory s představiteli managementu společnosti
   • Je velmi důležité seznámit se s lidmi, se kterými budete do budoucna spolupracovat. Pro nás je výběr nového franšízanta důležitý, a proto se s ním všichni chtějí potkat, než padne konečné rozhodnutí.
  6. Oznámení o výsledku výběrového řízení
   • V tuto chvíli je načase si definitivně říci, zda jste ten správný kandidát a zda máte o franšízovou smlouvu zájem.
  7. Zahájení 12–14měsíčního tréninku
   • Jedná se o tréninkový plán, v němž si projdete všechny pozice v restauraci McDonald's – práci na všech stanovištích, trénink nových zaměstnanců, vedení směny, vedení jednotlivých oblastí řízení restaurace, vedení restaurace. Zároveň vám McDonald's poskytne všechna potřebná školení a projdete si manažerskými kurzy, které pořádáme pro trénink našich zaměstnanců. Po splnění tréninkového plánu úspěšně ukončíte trénink a může přijít naše konkrétní nabídka.
  8. Naše nabídka
   • Po dokončení tréninku vám budeme schopni nabídnout první konkrétní restauraci. Jakmile přijmete, zahájíme proces předání.
  9. Předání restaurace
   • S naším business konzultantem, kterého budete mít neustále k dispozici, se vám budou problémy řešit snadněji.

Máte zájem?

Vyplňte formulář a sdělte nám více nebo zavolejte kvůli předběžné analýze pokud jste se rozhodli vstoupit do programu Franšízing.

Pro více informací nás kontaktujte:
Monika Rousková
McDonald's ČR, spol. s r. o
Radlická 740/113
158 00 Praha 5
Telefon: +420 222 007 111
licence_mcd@cz.mcd.com

Přihlášení k odběru newsletteru