Tvoříme z dřevěných příborů

Nahromadily se vám doma dřevěné příbory od jídla, které jste si nechali doručit domu? Pokud ano, určitě je nevyhazujte, skvěle totiž zabaví vás i vaše děti. Díky práci s nimi zapojíte fantazii i výtvarného ducha, děti procvičí jemnou motoriku a kdo ví, třeba vám pod rukami vznikne originální umělecké dílo, užitečná pomůcka nebo hračka. Rozehrajte svou kreativitu, inspiraci vám pro začátek přinášíme hned teď.

Umělcem v každém věku

Máte doma malé výtvarníky? Vezměte příbory a připravte jim originální zábavu. Nechte děti nakreslit obrázek a prostřednictvím dřevěných příborů jim dodejte 3D rozměr. Skvěle poslouží vidličky, ze kterých se mohou stát květy tulipánů, lžičky mohou být poupaty. Pokud máte doma malou baletku, určitě ocení originální obraz, na kterém sukni tanečnice budou tvořit právě vidličky. Využít je můžete i při společném vytváření domácí dekorace, jako třeba moderně minimalistický obraz. Tak vzhůru pro děti, barvy a jde se na to!

Vyšší dívčí

Máte rádi originální doplňky? I tady dřevěné příbory skvěle poslouží. Ze lžiček je možné vytvořit třeba vějíř nebo designové zrcadlo, které skvěle doplní každou domácnost. K jeho výrobě navíc není třeba příliš komponentů. Postačí vám karton, sklo, dřevěné lžičky z McDonald's, lepící pistole, řezák na papír, nůžky, kružítko a fixa.

Praktické drobnosti

Máte v truhlících zasázené bylinky? Doplňte své kořenáče o originální popisky a štítky, aby i zbytek rodiny věděl, co přinést, když je posíláte pro tymián, mátu nebo rozmarýn. Příbory se výborně hodí i v případě, že jdete na party. Můžete z nich totiž bleskurychle vytvořit originální dárkové jmenovky.

Tyto originální a jednoduché DIY tipy vznikly ve spolupráci se známými influencerkami a blogerkami Lucií Férikovou (@luciferikova), Marttulou (@marttula_), MyLovelyWorld (@meetmylovelyworld) a Romanou Böhmovou (@naskokvkuchyni).

O 38 tun plastu ročně lehčí planeta

Dřevěné příbory byly zavedeny do běžného provozu restaurací McDonald's na začátku letošního roku. Po třídění odpadků po dodavatelích i zákaznících, zavedení recyklovatelných obalů a nahrazení plastových brček papírovými je toto další krok, kterým společnost podporuje udržitelný přístup k přírodě a planetě Zemi a naplňuje své dlouhodobé ekologické plány. Zavedením dřevěných příborů se ročně ušetří 38 tun plastového odpadu, což v přirovnání ke slisovaným balíkům plastových lahví odpovídá bezmála výšce Žižkovské věže.

Další projekty

Přihlášení k odběru newsletteru