Zavřít ×

Závazek vůči rodinám

McDonald's navštěvují miliony rodin každý den. „Rodinný“ ráz našich restaurací jsme prosazovali od úplného počátku a ani do budoucna nemáme v plánu měnit kurz.

Celosvětový závazek McDonald's

Rodinný život se točí hlavně kolem dětí, a proto se naše přísliby týkají i menu pro nejmenší. Happy Meal, jeden z našich ikonických produktů, už teď obsahuje ovoce nebo zeleninu. Do roku 2022 jsme se rozhodli svá vlastní kritéria ještě pozdvihnout a zpřísnit. Minimálně 50 % dětských menu bude mít energetickou hodnotu rovnou nebo menší než 600 kalorií, méně než 650 mg sodíku a nejvýše 10 % kalorií z nasycených tuků a z přidaného cukru. Do roku 2022 bude nabídka dětských pokrmů očištěna od umělých aromat a barviv. U dětských pokrmů, u kterých to bude možné, zcela odstraníme umělé konzervační látky, aniž bychom ohrozili bezpečnost, chuť, kvalitu nebo hodnotu našeho jídla. Zároveň chceme klást důraz na komunikaci s rodiči. Je pro nás důležité, aby o tom, co u nás jedí jejich děti, věděli co nejvíc.

U nás

Česká republika a Slovensko se na zavedení výše zmíněných norem už nějakou dobu připravuje. Aktuálně například až 99 % nabízených kombinací Happy Mealu obsahuje méně než 600 kalorií.

Poznej víc