Ivana Pešatová

Výkonná ředitelka, Nadace Dům Ronalda McDonalda

“Protože čerpám.”

Když je mi ouvej, jdu ven. Na procházku -do lesa, do zeleně, na louku, k rybníku....a tam čerpám. Sílu, energii, světlo, slunce, teplo, vzduch.....dýchám. Chvílemi venku dýchám vědomě hodně intenzivně, protože jindy na to zapomínám a to mi bere sílu i zdraví. Dýchat je důležité, čerpat je důležité. Když načerpám, tak zase můžu. Můžu pečovat, můžu dávat, můžu fungovat. Když jsou moje děti rozčilené, tak je chytnu a uděláme spolu dlouhý nádech a výdech – mají ze mě srandu a říkají: „MAMI, nech TOHO!“ Puberta :) Ale i tak jim to pomůže. Oni to nevědí, ale já ano. Takže zpátky k procházce, dýchání venku a čerpání – protože čerpám a čerpat chci, tak se i starám. Abych MOHLA čerpat. Díky za zeleň, díky za zdravý vzduch. Tak proto.

Otázky „buď a nebo“ kladené v rychlém tempu, to je náš rozstřel. Známých a zajímavých osobností, našich partnerů i zaměstnanců se ptáme na otázky týkající se nejen jejich vztahu k přírodě, oblíbených destinací, ale třeba i preferencí, co se naší nabídky týče. Tak co, „město nebo příroda“, „v menu nebo samotný“?

V nebo samotný?

V menu

Město nebo ?

Jak kdy

S omáčkou nebo bez ?

Omáčka

Jezero nebo ?

Obojí, ale z oceánu mám respekt

S nebo bez ledu?

Bez ledu

Hash brown nebo ?

Rozhodně hranolky!

Pěšky nebo ?

Podle toho kam, pěšky miluju

nebo džus?

Kafe přece

nebo moře?

To je tak těžký rozhodnutí, nejlépe obojí

Kuřecí nebo ?

Hovězí

nebo plast?

Papír

nebo s sebou?

Už se moc těším na TADY

V nebo v zahraničí?

Letos v Čechách a snad zas někdy i jinde

nebo taštička?

Stoprocentně zmrzka

V bezpečí nebo stále na cestách?

Doma se nejlépe vyspím

nebo klasika?

Klasika

nebo Instagram?

Kniha, instagram nechápu

O Ivaně

Především jako dvojnásobná máma cítí velkou potřebu sdílet poslání nadačního fondu a usilovně pracovat na tom, aby mohlo být co nejvíce naplněno. Zůstává-li rodina v co nejužším kontaktu i v případě dlouhodobé hospitalizace dítěte, má to dobrý vliv na psychickou pohodu všech jejích členů a to může blahodárně působit i na uzdravování malého pacienta. Věří proto v projekt výstavby prvního Domu Ronalda McDonalda v areálu nemocnice Motol, který bude těmto rodinám suplovat náhradní domov a umožní jim zůstat svým nemocným dětem nablízku a zároveň nabrat síly v příjemném prostředí poskytujícím veškeré potřebné zázemí. V nadačním fondu má na starosti chod celé organizace, realizaci projektů nadačního fondu včetně fundraisingu a budování dobrého jména DRMcD. Je absolventkou Karlovy Univerzity v Praze, celou kariéru se věnuje práci v neziskovém sektoru, zkušenosti sbírala v Evropě i USA.

Jaké je vaše Protože?

Napiš nám, proč právě tobě záleží na naší přírodě, okolní krajině nebo planetě Zemi. Každé protože je správné.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Společnost McDonald's Česká republika si vyhrazuje právo zaslaný příspěvek upravit, případně nezveřejnit.

Plastová jsme nahradili . Protože nepomůže žádný .

Přihlášení k odběru newsletteru