Zájem o rozvoz jídla z restaurací McDonald's je na vzestupu, nově jej bude rozvážet i Wolt

19. srpen 2020

McDonald's expanduje se svou službou McDelivery, pro své zákazníky rozšiřuje možnosti rozvážky jídla. Od srpna bude možné nechat si jej dovézt z pražských a brněnských restaurací McDonald's i skrze službu Wolt. Zákazníci si mohou produkty objednat prostřednictvím mobilní aplikace dostupné pro iOS a Android nebo na webové stránce wolt.com. Kurýři Wolt doručí jídlo v průměru za 20 minut.

Společnost McDonald‘s se nově spojila s rozvážkovou službou Wolt. Posiluje tím od srpna nabídku rozvážkové služby McDelivery, kterou v tuto chvíli nabízí ve spolupráci se společností Dáme jídlo. „Zájem o naši rozvozovou službu McDelivery je značný. Aktuálně dosahované počty objednávek jsou na dvojnásobných hodnotách, než tomu bylo v tomto období vloni, což potvrzuje naše očekávání. Jsme rádi, že můžeme dále posilovat službu McDelivery ve spolupráci s novým partnerem, společností Wolt“ řekl Jaroslav Sedláček, provozní ředitel McDonald’s ČR / SR.

McDonald's je oblíbeným hráčem na poli světové gastronomie, a tak máme velkou radost, že můžeme McDelivery z více než 20 restaurací nabídnout i pražským a brněnským zákazníkům Woltu. Rychlé doručení populárního Big Macu, Happy Mealu, nebo třeba osvěžujícího McFlurry, určitě v letních měsících potěší“, říká Jan Foret, generální ředitel Woltu v České republice a na Slovensku. Rozvoz jídla od společnosti Wolt začíná na 39 Kč a trvá v průměru 20 minut. Kurýři používají pro rychlý rozvoz kola, skútry a auta, všechna doručení přes Wolt jsou navíc zcela uhlíkově neutrální. 

O společnosti McDonald's:

McDonald's je největší sítí restaurací na českém trhu, kde působí již více než 25 let. První restaurace byla otevřena 20. března 1992 v pražské Vodičkově ulici a od té doby počet provozoven vzrostl na současných 100. McDonald's dlouhodobě usiluje o snížení dopadů provozu restaurací i aktivit svých dodavatelů na životní prostředí a podniká kroky, kterými se snaží na důležitost těchto otázek upozornit. V roce 2018 společnost oznámila cíl mít do roku 2025 všechny obaly, které bude používat, z obnovitelných, recyklovatelných a certifikovaných zdrojů. Do roku 2030 chce navíc snížit emise skleníkových plynů z provozu restaurací, kanceláří a činností dodavatelského řetězce o 36 % (oproti úrovni z roku 2015).

O Woltu:

Wolt je technologická společnost, která usnadňuje objevování a získávání skvělého jídla, doručeného domů, do kanceláře nebo třeba do parku. Společnost se sídlem v Helsinkách působí ve 24 zemích a 80 městech, doručuje jídlo z více než 10.000 restaurací prostřednictvím více než 20.000 partnerských kurýrů. Společnost byla založena v roce 2014, v současnosti zaměstnává více než 1000 lidí a vede ji spoluzakladatel a CEO Miki Kuusi. V České republice působí od léta 2018, a to v Praze a Brně. Spolupracuje s téměř 1000 restauracemi. Společnost Wolt získala financování ve výši 258 milionů eur od investorů, k nimž patří mimo jiné ICONIQ Capital, Highland Europe, 83North, EQT Ventures, Goldman Sachs, Inventure, Lifeline Ventures, Supercell founder & CEO Ilkka Paananen a Nokia Chairman Risto Siilasmaa.

Přihlášení k odběru newsletteru