Zavřít ×

Umělecká díla známých osobností nyní v aukci pro dobrou věc

10. září 2021

Jste fanoušky seriálů TV Prima? Pak by právě vás mohla zajímat aukce obrazů a dalších výtvarných děl známých osobností. Skupina Prima ve spolupráci s Galerií Cermak Eisenkraft a Nadačním fondem Dům Ronalda McDonalda pořádá 15. září charitativní aukci uměleckých děl známých tváří televize Prima. Výtěžek aukce podpoří rodiny vážně a dlouhodobě nemocných dětí. Do aukce se může zapojit kdokoliv z řad veřejnosti, online už nyní probíhá na platformě LiveBid.

Charitativní dražba výtvarných děl, která vytvořily známé osobnosti spojené s televizí Prima, si klade za cíl finančně podpořit Nadační fond Dům Ronalda McDonalda při pořízení vybavení domu, který nyní staví v areálu motolské nemocnice. Své obrazy do aukce věnovaly herečky Eva Burešová, Adéla Gondíková či Klára Cibulková, Regina Řandová, Bára Fišerová a Annette Nesvadbová, které doplnily Pavlína Danková a Lenka Hornová. K těm se připojili herci Ota Jirák s Václavem Knopem a moderátor Petr Vágner. Uměleckou černobílou fotografii přidal i Igor Chmela a svou litografií přispěla herečka a výtvarnice Iva Hüttnerová. Nejmladší generaci pak na aukci zastupuje obraz influencerky Djany a akvarely dětí Lukáše Langmajera, kterým slavný herec při tvorbě pomáhal. Další položkou na aukci bude i návrh šatů vytvořený exkluzivně pro tuto příležitost známým módním návrhářem Osmanym Laffitou.

„Jsme nadšení z toho, kolik známých tváří mělo chuť a zapojilo se do tohoto našeho projektu na podporu dobré věci. Díla jsou krásná a originální a věříme, že se aukce zúčastní hodně lidí i fanoušků televize Prima. Celý výtěžek bude věnován na vybavení domu, který pomůže rodinám. Vždyť co je víc, než když může být rodina spolu, a to především v takových situacích, jako je onemocnění a hospitalizace dítěte,“ říká Ivana Pešatová, výkonná ředitelka Nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda.

Eva Burešová do projektu věnovala hned dva své autorské obrazy, Adéla Gondíková namalovala obraz srdce, Regina Řandová do projektu věnovala obraz tulipánů, Anette Nesvadbová svůj autoportrét. Kromě těchto a dalších herců se do projektu zapojil i Osmany Laffita. Slavný módní návrhář, u něhož šije mnoho českých i zahraničních celebrit, daroval do aukce šaty, které vytvoří přesně na míru požadavkům vydražitele. Ten přímo na aukci dostane kresbu originálního návrhu a může se sám rozhodnout, zda si nechá ušít šaty vyobrazené, nebo jiné z dílny návrháře.

Výtěžek dražby poputuje na konto Nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda, který letos na jaře zahájil stavbu domu v areálu Fakultní nemocnice v Motole. Ten bude určen rodinám zde hospitalizovaných dlouhodobě či vážně nemocných dětí. Rodinám tak poskytne zázemí a prostor pro odpočinek, co je však nejdůležitější – umožní jim být stále spolu i v nelehkých životních okamžicích. Fakultní nemocnice v Motole nebyla pro tento projekt vybrána náhodně, nachází se v ní největší onkologické a hematologické centrum pro děti a další specializovaná pracoviště, včetně Dětského kardiocentra.

„Když je rodina postavena před těžkou realitu dlouhodobé nemoci svého dítěte, je důležité, aby měla klid a co možná nejlepší podmínky k řešení nastalé situace. Toto zázemí poskytne náš Dům. Několik desítek milionů korun jsme již do výstavby vložili, ale další peníze jsou třeba ještě na jeho zařízení. Věříme, že aukce bude úspěšná a výtěžek nám pomůže dům vybavit tak, aby rodinám poskytoval co největší komfort a aby se v něm cítily co možná nejlépe,“ dodává Ivana Pešatová, výkonná ředitelka Nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda.

Odkaz na aukci: https://www.livebid.cz/auction/charita_prima