Novou generální ředitelkou společnosti McDonald’s pro český a slovenský trh byla jmenována Yuliya Badritdinova

2. srpen 2022

Společnost McDonald’s ČR a SR oznámila jmenování nové generální ředitelky, kterou se s účinností od 1. srpna 2022 stala Yuliya Badritdinova.

Rodilá Ukrajinka a dosavadní CEO McDonald’s Ukrajina Yuliya Badritdinova rozšiřuje svou působnost a přebírá odpovědnost za tři trhy – Ukrajinu, Českou republiku a Slovensko, které jsou v globální síti McDonald’s součástí jedné obchodní jednotky. Těch je v rámci evropského trhu 11.

Yuliya je první žena v československé historii McDonald’s, která stanula v čele společnosti. Nahrazuje Dana Campa, jenž přijal pozici Senior Franchising Director ve společnosti McDonald’s USA.

Poslední tři roky byla Yuliya Badritdinova zodpovědná za řízení McDonald’s Ukrajina. Ve své předchozí vedoucí pozici ve společnosti měla na starosti marketing business analyst, korporátní komunikaci a dále strategické plánování pro celý ukrajinský trh.  Součástí McDonald’s Ukrajina je více než 11 let.

Před nástupem do společnosti McDonald’s zastávala různé marketingové pozice v tamní restauraci rychlého občerstvení, ve společnosti Nestlé Confectionery a v reklamní agentuře Saatchi & Saatchi. Zákazníci a zaměstnanci jsou pro Yuliyi vždy na prvním místě. Proto se v restauracích soustředí hlavně na jejich zážitek a přímou zkušenost. 

Je přesvědčena, že máme-li si o něčem udělat dokonalý obrázek, musíme mít kompletní informace a zároveň přehled o detailech. Tento přístup se jí osvědčil, před únorovou invazí dosáhla Ukrajina vysoké míry důvěry ve značku McDonald’s, která přesáhla 60 %. Ačkoli restaurace McDonald’s zůstávají na Ukrajině zavřené, zaměstnanci, kterých čítá přes 10 000, dostávají pravidelný plat a navrch jednorázovou finanční pomoc. Společnost McDonald’s ve spolupráci s organizací RMHC Ukrajina (pozn. obdoba českého Nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda) iniciovala a realizovala programy humanitární pomoci na podporu Ukrajinců v nouzi. Válkou postižené ukrajinské rodiny obdržely jejich prostřednictvím více než 75 000 balíčků s humanitární pomocí. Také nemocnicím bylo poskytnuto potřebné vybavení a humanitární pomoc. 

Yuliya je velkou zastánkyní charitativních iniciativ a projektů, zároveň se intenzivně zapojuje do řešení sociálních problémů. Pod jejím vedením byla v roce 2016 založena organizace RMHC Ukrajina, kde v současné době působí jako předsedkyně správní rady. Nová CEO také věří v sílu kulturní rozmanitosti a vzdělávání, které jsou základem pro rozvoj každé společnosti.

Přihlášení k odběru newsletteru