Narozeniny nejstaršího brigádníka McDonald's u nás

17. říjen 2018

17. října, Praha – Narozeninové oslavy pořádané v dětských koutcích sítě rychlého občerstvení McDonald's se staly ikonickými. Restaurace McDonald's Eden tento týden ale hostila oslavu opravdu neobvyklou. Kulaté narozeniny oslavil její nejstarší zaměstnanec a současně nejstarší zaměstnanec řetězce u nás, již 90letý Jindřich Kochrda.

Pro Jindřicha Kochrdu je letošní výročí hned dvojnásobné. Kromě kulatých narozenin oslavil také deset let strávených pod značkou se zlatými oblouky. V restauraci Eden zajišťuje obsluhu balíkovacího lisu a stejně jako mnoho dalších zaměstnanců i on využívá práce na částečný úvazek.

Jindřich přitom pracoval celý život. „Já v práci nikdy neměl prodlevy, vždy jsem pracoval a jsem na to zvyklý. Dnes je to jiné, i tady v McDonald's mi trochu vadí ta fluktuace. Starších pracovníků, jako jsem já, je dnes málo a je to škoda,“ komentoval Jindřich Kochrda narozený v roce 1928. Svačiny do práce mu dodnes chystá manželka, dle svých slov přitom ale nedá dopustit na sladké jak domácí, tak z McCafé. Nejen manželce, ale i domácnosti a zahrádce se brzy chce více věnovat, už 31. prosince odejde do plného důchodu.

Že je práce v McDonald's jen pro studenty? To dávno neplatí. Důkazem je i nejstarší brigádník řetězce, jubilant Jindřich Kochrda.

Devadesátiletý Jindřich Kochrda pracuje v McDonald's už deset let. Při oslavě zavzpomínal s kolegy i vedením franšízového řetězce.

Přihlášení k odběru newsletteru