Hranolky pomohly dobré věci

18. říjen 2022

Během letošního McHappy Day, tedy dne, kdy polovina z ceny zakoupených hranolek v McDonald’s putuje na podporu Nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda, se vybralo více jak 2,4 miliony korun. Díky těmto a dalším příspěvkům se první český Dům pro rodiny dlouhodobě nemocných dětí již brzy otevře v areálu FN Motol. 

Projekt McHappy Day má dlouholetou tradici u nás i ve světě a funguje na jednoduchém principu – jeden den v roce je 50 % hranolkové tržby ze všech restaurací v zemi věnováno Nadačnímu fondu Dům Ronalda McDonalda. Tento rok se vybralo rekordních 2 470 000 korun. 

Tyto finance pomohou zajistit provoz nadačního fondu, jehož největším tuzemským projektem je výstavba historicky prvního Domu Ronalda McDonalda. Ten bude sloužit jako dočasný domov rodinám dětí podstupujících opakovanou či dlouhodobou hospitalizaci. Dům vybudoval nadační fond v areálu Fakultní nemocnice Motol, která je nejrozsáhlejším zařízením pro péči o dětské pacienty s největším onkologickým a hematologickým centrem pro děti. Své dveře otevře prvním rodinám již na konci tohoto roku.

„Je vidět, že je v České republice McHappy Day zákazníky McDonald’s velmi oblíbený, což dokazuje výsledná suma, ze které máme velkou radost. Tuto částku nám fakticky darují provozovatelé restaurací a my jim za to ze srdce děkujeme. Každé koruny, která putuje na naše konto, si vážíme. Jen tak můžeme pomáhat rodinám, aby v nelehké situaci mohly být spolu,“ říká Ivana Pešatová, výkonná ředitelka Nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda.

Přihlášení k odběru newsletteru