McHappy Day

McHappy Day je dnem, kterým McDonald’s vyjadřuje podporu Nadačnímu fondu Dům Ronalda McDonalda (DRMcD). Společnost McDonald’s, spolu se svými licenčními partnery, již dlouhodobě v tento den věnuje polovinu tržby z prodeje hranolek na poslání DRMcD. Ten usiluje o to, aby rodiny mohly být spolu v průběhu hospitalizace dlouhodobě nemocných dětí v nemocnici. DRMcD ročně pomůže více než 100 rodinám uhradit náklady za ubytování ve Fakultní nemocnici v Motole. Dále usiluje o výstavbu prvního domu Ronalda McDonalda, který bude dočasným domovem pro tyto rodiny v motolské nemocnici.

 

V roce 2017 McHappy Day probíhá v úterý 28. listopadu. McDonald’s se tak připojí ke světovému svátku Giving Tuesday oslavujícím chuť pomáhat a darovat.
Do vybraných restaurací McDonald’s přijdou známé tváře společenského života podpořit myšlenku nadačního fondu – ABY RODINY MOHLY BÝT SPOLU. Umělci, sportovci, osobnosti ze showbusinessu nebo z podnikatelské sféry se na část dne stanou ambasadory DRMcD, kteří za pultem zákazníkům nabídnou vykrajovátka na cukroví ve tvaru domečku a srdíčka.

 

 

Vloni se McHappy Day konal 24. listopadu 2016. Výnos z prodeje hranolků činil 930 000 Kč. V průběhu McHappy Day a dalších 14 dní se v minulém roce prodávaly nadační nálepky pomocné ruky. Prodej samolepek přinesl nadačnímu fondu téměř 2,5 milionu Kč. Celkem tak na konto DRMcD dorazilo více než 3,4 milionu Kč. Část peněz pomohla uhradit náklady za ubytování rodičů vážně nemocných dětí v motolské nemocnici, většina peněz byla převedena na fond na výstavbu domu Ronalda McDonalda, kde je v současnosti více než 30 milionů Kč.