Zaměstnavatelem bez bariér 2015 se stal McDonald's

17. červen 2015

Kategorie Zaměstnavatel bez bariér si za 13 let své existence získala renomé. Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 30 komerčních společností, sociálních firem, neziskových organizací a škol. Nejlépe v konkurenci obstála společnost McDonald's. Garantem této kategorie, která tvoří součást prestižní soutěže Sodexo Zaměstnavatel roku, je tradičně Konto Bariéry.

Konto Bariéry na rozdíl od úřadů a vyhlášek nemá stanovené kvóty a přesné počty. Důležitý je smysl zaměstnávání, které tato kategorie vyzdvihuje. Takové, kde jsou lidé s handicapem na pozici kvalifikované pracovní síly, kde zastávají i manažerské pozice. Konto Bariéry totiž klade důraz na to, aby lidé s postižením byli zaměstnáni pro to, co umějí, znají, jak jsou pracovití, výkonní a šikovní.

„Velmi si vážíme tohoto ocenění, které svědčí o rovnosti podmínek, jež zájemcům o práci v McDonald's nabízíme. Naši pracovníci získávají technické znalosti, prezentační dovednosti, učí se komunikaci, efektivnímu využívání času a samozřejmě plánování. Mají možnost vyzkoušet si pozici manažera, podílet se na řízení restaurace a získat navíc první zkušenosti s vedením lidí,“ říká Zuzana Svobodová, PR manažerka McDonald's ČR/SR.

McDonald's u odborné poroty bodoval nejen počtem lidí s handicapem, které zaměstnává. Mezi 75 zaměstnanci s postižením, kteří představují 3 % z celkového počtu lidí, jež v této síti rychlého občerstvení pracují, jsou lidé s handicapem právě i na pozicích zmiňovaného středního managementu. Tedy například vedoucí úseků provozu. „Velí“ tak mnoha spolupracovníkům včetně těch, kteří zaučují nové kolegy.

„Takové pozice jsou přesně ty, které Konto Bariéry neúnavně vyzdvihuje a propaguje. Aby společnost viděla, že lidé s handicapem mohou i řídit a rozhodovat, že jsou stejně spolehliví a zdatní jako jejich zdraví kolegové. A mnohdy spolehlivější, vyznačují se velkou loajalitou k zaměstnavateli i ochotou učit se nové věci,“ vysvětluje ředitelka Konta Bariéry Božena Jirků.

V minulých ročnících se zaměstnavateli bez bariér stali takoví giganti jako IBM, Škoda Auto, Siemens nebo Český rozhlas, na ocenění ale dosáhly i menší společnosti, například Auto Jarov.

Kontaktní adresa:
Zuzana Svobodová
PR/Communications Director CZ/SK
McDonald's ČR spol. s r.o.
Řevnická 170/4, 155 21 Praha 5
Tel.: +420 222 007 350
E-mail: zuzana.svobodova@cz.mcd.com

Přihlášení k odběru newsletteru