Ve FN Motol vznikne dům pro rodiny nemocných dětí

14. únor 2018

Rodiče dlouhodobě nemocných dětí se při hospitalizaci potomka ocitají ve svízelné situaci. Starost o dítě se navíc kombinuje i s praktickými problémy, jakými je dojíždění do nemocnice, ubytování, ztráta příjmu jednoho z členů rodiny a mnoha dalšími. Pomáhat se jim snaží nejen lékaři, ale také neziskové organizace.

S jednou z nich – Nadačním fondem Ronalda McDonalda se rozhodla spolupracovat i největší česká spádová nemocnice, Fakultní nemocnice v Motole. Domy Ronalda McDonalda poskytují zázemí rodičům dlouhodobě nemocných dětí po celém světě a přípravné práce ke stavbě toho prvního u nás právě odstartovaly.

Kapacita domu umožní ubytování 20 rodinám i s občasnými návštěvami. Na rozdíl od nemocničních ubytoven zde bude k dispozici také zázemí, jako je kuchyně nebo prádelna. Bydlení bude rodičům vážně nemocných dětí poskytováno na základě lékařského doporučení a zdarma. „Jsme opravdu rádi, že pomoc a příspěvky našich podporovatelů budeme moci konečně využít k jejich účelu, tedy poskytování ubytování rodičům v zařízení přizpůsobeném jejich potřebám. S rodiči Motolských dětí jsme už v uplynulých letech spolupracovali a i díky jejich postojům a zkušenostem věříme, že jdeme správným směrem a cíle se nám podaří dosáhnout co nejdříve. Lidé, kteří nám chtějí přispět na výstavbu domu, mohou využít například darovací tlačítko na našich webových stránkách,“ sdělil ředitel Nadačního fondu Ronalda McDonalda, Marek Šedivý.

 

Důležitým bonusem, který domy nabízejí je možnost se navzájem podporovat mezi jednotlivými rodiči i celými rodinami.

 

Stavbu domu již několik let podporují zákazníci sítě restaurací i známé osobnosti při charitativní akci McHappy Day. Mezi nimi i Vendula Pfizingerová. I její nadace Kapka naděje úzce spolupracuje s onkologickými pacienty ve Fakultní nemocnici Motol.

 

Činnost jednoho z posledních domů zahájila nadace v Londýně. Slavnostního otevření domu se zde ujala vévodkyně Kate.

Přihlášení k odběru newsletteru