Snídaně z McDonald’s si díky službě Dáme jídlo objednalo domů 10 000 zákazníků. Nejoblíbenější je toast se šunkou

4. únor 2021

Praha, 4. února 2021 - Už více než tři měsíce si mohou zákazníci domů objednat snídaně od společnosti McDonald’s, a to po celé republice. Česká pobočka největší restaurační sítě světa službu spustila na začátku listopadu ve spolupráci s dopravcem Dáme jídlo a za pouhých několik týdnů provozu ji využilo už 10 000 tisíc zákazníků. Ti si nejčastěji objednávají toast se šunkou a sýrem, pokrmy pak obvykle dostávají do maximálně 20 minut.

„Zájem o rozvoz jídla domů nebo do kanceláře byl u McDonald’s v loňském roce rekordní. I přesto, že si zákazníci mohli po většinu roku přes McDelivery objednat jen pokrmy z denního menu, rostla tato služba trojnásobně,“ říká Jitka Pajurková, ředitelka PR a komunikace společnosti McDonald’s. „Doplnění snídaňové nabídky bylo samozřejmě v plánu, právě díky zvýšenému zájmu jsme se ale vše rozhodli urychlit. Snídaně s dovozem až domů tak nabízíme už od 2. listopadu 2020,“ doplňuje ředitelka PR a komunikace.

Pro rozvoz snídaní si McDonald’s vybral společnost Dáme jídlo, díky níž se oblíbené pokrmy dostanou k zákazníkům nejen v Praze, ale i ve všech větších městech po celé České republice. „Když jsme s McDonald’s v roce 2019 na podzim začali spolupracovat, bylo pro nás velkou výzvou snížit průměrnou dobu dodání o třetinu. To se nám podařilo, a tak už dnes běžně doručujeme objednávky z McDonald's do 20 minut,“ říká Filip Fingl, CEO Dáme jídlo. „Co se snídaní týče, nejrychleji jsme to dokázali z McDonald’s na Chlumecké ulici v Praze, kdy byla objednávka u zákazníka za pouhé čtyři minuty,“ dodává Filip Fingl.

Společnost Dáme jídlo také zmapovala nejzajímavější trendy spojené s rozvozem snídaní. Z dat, která sbírala od 2. listopadu do 6. ledna, vyplývá, že si snídani až do postele zákazníci nejčastěji objednávají o víkendech. Nejoblíbenější je přes Dáme jídlo kategorie toastů, kterým vévodí ten se šunkou, následovaný toastem se slaninou. Lidé si ale ráno rádi pochutnávají také na masových McMuffinech, z menu přichází nejvíc objednávek na relativní novinku McCountry Breakfast Menu. 

Coby nápoj v menu zákazníci nejčastěji žádají cappuccino, jež následují latté a pomerančový džus. Jako doplněk menu zase vítězí hashbrow, o kterou si říká dvakrát víc lidí než o hranolky. Mezi nejoblíbenější doplňky menu patří slanina navíc, v nabídce McCafé je zase favoritem koblížek s nugátovou náplní.

4 snídaňové rekordy

  1. Top 3 zákazníci, kteří si ve sledovaném období objednávali nejčastěji, si na snídaních od McDonald’s pochutnali 46x, 30x a 26x.
  2. Nejvíc položek, které si zákazník objednal, bylo celkem 47 pokrmů a nápojů. Zaplatil za ně 1 447 Kč.
  3. Nejdražší snídaňová objednávka vyšla na 1 887 Kč a bylo v ní „jen“ 28 položek. Cenu ale zvýšilo 20 koblížků.
  4. Jeden zákazník utratil jen za snídaňové objednávky přes 10 000 Kč (včetně dopravy), dalších 14 lidí překročilo hranici 5 000 Kč.

Snídaně lze přes Dáme jídlo objednávat už od 69 Kč. Pro objednávky lze zvolit buď mobilní aplikaci Dáme jídlo pro operační systémy Android a iOS, která je dostupná na tomto odkazu, či webových stránkách.

Přihlášení k odběru newsletteru