Podejte pomocnou ručičku: koupí samolepky v restauracích McDonald’s podpoříte rodiny s nemocnými dětmi

31. květen 2024

Zákazníci McDonald’s mohou znovu podpořit činnost nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda, který pečuje o rodiny vážně nemocných dětí. Už více než rok a půl jim poskytuje ubytování zdarma v prvním českém domě, který vyrostl v areálu Fakultní nemocnice v Motole. Do restaurací se totiž po roce opět vrací samolepky ručiček symbolizujících pomoc. Letos navíc v novém designu kombinující barvy nadačního fondu a McDonald’s. Vybrané peníze poputují na provoz stávajícího domu. V loňské kampani zákazníci přispěli na dobrou věc částkou 6,4 mil. korun.
 
Pražský Dům Ronalda McDonalda v areálu FN Motol poskytl bezplatné ubytování už více než 400 rodinám z celého Česka, které kvůli vážné nemoci dítěte potřebovali vysoce specializovanou péči na jedné z klinik této největší nemocnice u nás. Přípravy druhého domu jsou přitom v plném proudu. Tentokrát by měl vzniknout na Moravě.
 
Generálním partnerem a zakladatelem nadačního fondu je McDonald’s, a právě jeho zákazníci mají velkou zásluhu na tom, že podobná služba může v tuzemsku fungovat: „Celý rok přispívají prostřednictvím digitálních kiosků nebo kasiček. Ručičky jsou však pro nás takovým svátkem pomoci. Loni restaurace prodaly 255 949 kusů samolepek za neuvěřitelných 6,4 mil. korun. Všechny peníze šly na provoz domu. Pomoci každého zákazníka a fanouška McDonald’s si velmi vážíme. Jsme zvědaví, zda s novým designem ručiček opět překonáme loňský rekord,“ říká Tomáš Myler, Impact Director McDonald’s pro Česko, Slovensko a Ukrajinu.
 
Barevný vizuál ručiček kombinuje zlatou barvu McDonald’s s modrou barvou nadačního fondu, který je součástí sítě organizací sdružených pod značkou Ronald McDonald House Charities. Tento unikátní projekt letos slaví 50 let, v Česku působí od roku 2002: „Pomáháme rodinám nemocných dětí, aby často těžké chvíle mohli prožívat spolu. Miliony korun za tu dobu mířily do zlepšení prostředí dětských oddělení českých nemocnic a samozřejmě také do výstavby domu. Víme, že blízkost rodičů a dětí během léčby je nenahraditelná, a věříme, že to cítí stejně i zákazníci McDonald’s. Koupí ručiček mohou odcházet nejen s dobrým pocitem z legendárních produktů, ale také s pocitem, že někomu opravdu pomohli,“ říká ředitelka nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda Ivana Švingrová Pešatová.

 

Zákazníci mohou samolepky ručiček zakoupit za 25 Kč ve všech 121 českých restauracích McDonald’s v průběhu června. Více informací o nadačním fondu Dům Ronalda McDonalda najdete na www.drmcd.cz

Přihlášení k odběru newsletteru