Na seznamu českých dodavatelů McDonald's přibyl výrobce poctivých sirupů

22. červen 2016

Malý tuzemský výrobce nápojů Kitl začne 13. června dodávat kavárnám McCafé jednu ze svých „vlajkových lodí“ – Kitl Syrob Grapefruit. Společnost se zlatými obloučky tak rozšiřuje své portfolio dodavatelů o další českou značku. Kitl se zařadí k domácím dodavatelům vajec a dalších potravin, kteří se úspěšně vyrovnali s tvrdými pravidly McDonald's.

McDonald's rozšíří v polovině června nabídku tuzemských potravin. K českým vejcím od Schubert Partners, šunce Lenc a dalším, se přidá točený grapefruitový sirup od firmy Kitl, který bude k dostání ve všech McCafé. „Spojení značek McCafé a Kitl dává smysl. McCafé oslovuje podobné zákazníky jako my, tedy lidi, kterým jde o kvalitu a kteří jí umí ocenit,“ říká jednatel společnosti Kitl Jan Vokurka.

 

Tři roky dřiny

Vyhovět a přizpůsobit se přísným pravidlům, která McDonald's nastavuje pro sebe i své dodavatele, trvalo podle jednatele společnosti Kitl Jana Vokurky tři roky. „Bylo složité nastavit vše, abychom mohli dodávat do McDonald's a jsme na to patřičně hrdí, že jsme prošli. Je nutné zdůraznit, že jsme malý výrobce a naše možnosti jsou omezené. Celý proces výběru nás kvalitativně velmi posunul dopředu a za tuto školu jsme vděční,“ říká Jan Vokurka z Kitlu s tím, že jeho standardním odbytištěm jsou vedle vlastního e-shopu i obchody se zdravou výživou.

Tvrdá pravidla nadnárodní sítě restaurací vysvětluje za oddělení kvality McDonald's Ivo Lamich. „Naši dodavatelé musí mít potraviny ve špičkové jakosti, protože toto od nás zákazníci očekávají. Též výrobní proces komodit by měl být šetrný k přírodě. Sami na to úzkostlivě dbáme. Ze všech těchto důvodů nám neprojde sítem tolik českých firem, kolik bychom ke spolupráci rádi přivítali. Ale právě grapefruitový Syrob a výrobce Kitl dokládají, že i malá firma může být skvělým dodavatelem pro McDonald's,“ říká a dodává, že v případě úspěšné oboustranné spolupráce je možné i její rozšíření.

 

O novince v McCafé:

Kitl Syrob Grapefruit s dužninou se bude míchat přímo před zákazníkem v McCafé. Základem limonády je Kitl Syrob Grapefruit s dužninou, jde o poctivý sirup se 100% ovocným podílem, což znamená, že 100 ml sirupu se vyrábí ze 104ml grapefruitové šťávy a dužniny. Grapefruity ve výrobku pochází z Karibiku, domoviny grepů. Cukr v sirupu je český, řepný. Celý sirup se vyrábí za studena a díky tomu obsahuje velké množství zdraví prospěšných i chuťových látek.

Přihlášení k odběru newsletteru