McDonald’s vybavil své zaměstnance rouškami.

20. březen 2020

Členům složek integrovaného záchranného systému dává nápoj zdarma

Společnost McDonald’s ve svých 58 aktuálně provozovaných restauracích v České republice rozšířila svá hygienická opatření pro zajištění co nejvyšší bezpečnosti a zdraví svých zaměstnanců a zákazníků také o další ochranné pomůcky. Všichni pracovníci v restauračním provozu jak při přípravě jídel, tak i při jejich předání ve výdejovém okénku, jsou vybaveni rouškami nebo respirátory. Od tohoto týdne společnost také poskytuje příslušníkům Policie ČR, Městské policie, Hasičského sboru a Záchranné služby kávu nebo nápoj zdarma, a to přes svůj McDrive.

Zdraví a bezpečnost našich zaměstnanců a zákazníků je pro nás klíčovou prioritou. Jsme proto rádi, že se nám navzdory složité situaci na trhu s ochrannými pomůckami podařilo společnými silami opatřit pro naše zaměstnance ve výdejovém i restauračním provozu jejich dostatečné množství,“ říká Zuzana Svobodová, ředitelka PR a komunikace McDonald’s ČR/SR s tím, že těchto ochranných pomůcek je denně potřeba kolem 1400 kusů pro své aktuálně pracující zaměstnance v restauračních kuchyních a u výdejových okének.

Společnosti McDonald’s se ochranné pomůcky podařilo zajistit ve spolupráci se svými dodavateli a franšízanty. „Velmi si vážíme a děkujeme také našim franšízovým partnerům a zaměstnancům za jejich pracovní nasazení i v této složité době,“ doplňuje Tomasz Rogacz, generální ředitel McDonald’s ČR/SR.

McDonald’s již od počátku šíření onemocnění COVID-19 zpřísnil ve svých českých provozovnách celou řadu hygienických opatření týkajících se častější desinfekce rukou a dotýkaných povrchů v rámci kuchyně a co nejmenšího kontaktu při výdeji jídla přes okénko. Při práci s potravinovými surovinami pak platí striktní hygiena rukou v pravidelných intervalech a k dispozici mají zaměstnanci také jednorázové rukavice.

Dovoz jídla zdarma

McDonald’s V České republice plně respektuje usnesení vlády ČR a od minulé soboty mají všechny restaurace uzavřený vnitřní prostor pro zákazníky. Služby McDrive a McDelivery nadále fungují v běžném provozu i po 20:00, a to i v restauracích nacházejících se v prostorách obchodního centra. Aktuálně má McDonald’s v provozu v Česku 58 ze 101 svých restaurací. Dovoz jídla u partnerů Dáme jídlo a Uber Eats je v případě objednávky nad 99 Kč zdarma.

Informace, na kterých restauracích mohou zákazníci aktuálně využít služby McDrive, jsou k dispozici na mobilní aplikaci nebo webové stránce McDonald‘s. Informace ohledně restaurací s aktivní službou McDelivery se objevují také v aplikacích rozvážkových partnerů Dáme jídlo a Uber Eats.

Přihlášení k odběru newsletteru