McDonald’s rozdal americkým vojákům tisíce porcí jídla. Rozdává i u nás

29. leden 2021

Praha, 29. ledna 2021 – Během příprav na inauguraci nového amerického prezidenta i během ní, rozdal McDonald's ve Washingtonu celkem 11 750 porcí jídla vojákům, kteří se na místě starali o bezpečnost a pořádek. Během 72 hodin od chvíle, kdy McDonald's o pomoc požádala United Service Organization, byla na místě mobilní restaurace McRig a stihla dokonce rozdat prvních 900 porcí. 

Během inaugurace nového amerického prezidenta Joe Bidena dohlíželo ve Washingtonu na bezpečnost 26 000 členů vojenských pořádkových jednotek. United Service Organization (USO), nezisková organizace, která se o vojáky stará, poprosila tamější McDonald's o pomoc s dodávkami jídla.

Během 72 hodin byla pomoc na místě. McDonald's přistavil svou mobilní restauraci McRig, která okamžitě nastoupila do akce. Během tak krátké doby stihla rozdat prvních 900 porcí jídla. 

V následujících šesti dnech restaurace vojákům poskytla dalších 10 550 porcí. Ve spolupráci s lokálním franšízantem pak vojáci dostali ještě 1 200 balíčků s jídlem. McDonald's tak celkem rozdal 11 750 porcí jídla. 

Podobným způsobem pomáhá McDonald's i v Česku. Od začátku koronavirové pandemie podporuje české nemocnice. „Od jara loňského roku až do této chvíle jsme českým lékařům a sestrám v nemocnicích dodali přes 27 000 porcí jídla. Členové Integrovaného záchranného systému si mohou zároveň v kterékoli naší restauraci vyzvednout kávu zdarma a to i na Slovensku,“ říká Jitka Pajurková, vedoucí PR a komunikace McDonald's Česká republika. 

McDonald's podporuje také zdravotníky na Slovensku, kde pro tzv. první linii zatím připravil více než 13 000 porcí jídla. „Během první vlny jsme podpořili také policisty a vojáky na hranicích s Rakouskem a Maďarskem. V rámci druhé vlny jsme jídlo dodávali do sedmi nemocničních zařízení na Slovensku a zároveň v těchto dnech poskytujeme teplé nápoje testovacím týmům v rámci celoplošného testování,“ doplňuje Jitka Pajurková. 

O společnosti McDonald's:

McDonald's aktuálně provozuje již 105 restaurací na českém trhu, kde působí již více než 25 let. První restaurace byla otevřena 20. března 1992 v pražské Vodičkově ulici. McDonald’s dlouhodobě usiluje o snížení dopadů provozu restaurací i aktivit svých dodavatelů na životní prostředí a podniká kroky, kterými se snaží na důležitost těchto otázek upozornit. Od roku 2000 společnost v České republice třídí veškeré obaly od zákazníků v restauracích. Obaly od dodavatelů či použitý olej z fritéz třídí již od roku 1992. Aktuálními změnami na cestě k šetrnějšímu provozování restaurací je v McDonald's odstranění většiny plastových kelímků, přechod z plastových na papírová brčka nebo přechod z plastových na dřevěné příbory Ročně tím McDonald's předejde výrobě 107,4 tun plastu.

Přihlášení k odběru newsletteru