McDonald’s přizpůsobuje svoje restaurace i pro pěší zákazníky

7. květen 2020

Společnost McDonald’s zareagovala proaktivně na novou situaci povinně uzavřených restaurací. I když mohou zákazníci produkty od restauračního řetězce zakoupit díky službám McDrive a McDelivery, přibyla během posledních dnů také novinka v podobě McWalk. Jedná se o novou variantu výdeje ze speciálně upravených okýnek pro pěší zákazníky. Aktuálně McWalk nabízí 56 restaurací McDonald’s napříč Českou republikou a další přibývají.

McWalk je služba, která splňuje vysoké bezpečnostní a hygienické standardy. „Poptávka po našich produktech je velká i během uzavřeného interiéru našich restaurací. Ne každý zákazník k nám může přijet autem a z bezpečnostních důvodů neumožňujeme, aby si mohli chodci vyzvednout jídlo přes McDrive. Proto jsme proaktivně zareagovali a zpřístupnili jsme Mekáč pro všechny zákazníky za podmínky dodržení přísných bezpečnostních i hygienických standardů,“ říká Zuzana Svobodová, ředitelka PR a komunikace společnosti McDonald’s.

Původně skleněné vstupní dveře do restaurace McDonald’s jsou pro účely McWalk doplněné o speciální okénko pro objednávku a výdej jídla a nápojů. U jednoho ze dvou okének si zákazník jídlo objedná a zaplatí, u dalšího mu jídlo předa druhý zaměstnanec. Pokud to technické možnosti nedovolí a vše probíhá v rámci jednoho okénka, dodržuje se bezkontaktní výdej, to znamená, že zákazník si pro svou objednávku přichází až ve chvíli, kdy je zaměstnance v bezpečné vzdálenosti. „V rámci přizpůsobení služeb pro pěší zákazníky je pro nás stále prioritou jejich bezpečnost a také dodržování vydaných vládních opatření. Pevně věříme, že novou službu McWalk zákazníci ocení. Těšíme se ale zejména na den, kdy je budeme moct s úsměvem přivítat i uvnitř našich restaurací,“ dodává Zuzana Svobodová.

Jak si ještě mohou zákazníci objednat Mekáč?

Všechny vnitřní prostory restaurací McDonald’s jsou pro zákazníky kvůli epidemii koronaviru uzavřené. Z celkového počtu 101 restaurací v ČR svoje služby momentálně nabízí 52 poboček v rámci okének McDrive.

Zákazníci napříč republikou mohou navíc využít možnost doručení jídla z několika restaurací prostřednictvím služby McDelivery. Ti, kteří zatouží po chuti burgeru McDonald’s, si jej mohou objednat díky rozvozovým společnostem Uber Eats a Dáme jídlo.

Podrobné informace o tom, které restaurace fungují i nyní, najdou zákazníci v mobilní aplikaci nebo na webové stránce McDonald’s.

Společnost McDonald’s už od začátku šíření virusu Covid-19 zavedla ve svých restauracích řadu přísných hygienických opatření, které jsou momentálně ve všech pobočkách normou pro přípravu jídla a jeho výdej:

  • Všichni zaměstnanci nosí roušky.
  • Zaměstnanci na výdejovém okénku a u platby používají jednorázové rukavice
  • Zvýšená frekvence pravidelného umývání a desinfekce rukou jsou samozřejmostí.
  • Displeje, pokladny či tlačítka se čistí a desinfikují pravidelně ve velké míře, včetně všeho, čeho se zákazníci a zaměstnanci dotýkají.
  • Kurýrům McDelivery se odevzdává jídlo bezkontaktně.
  • Preferují se bezkontaktní platby.

Přihlášení k odběru newsletteru