McDonald's je pro studenty zaměstnavatelem roku

20. únor 2024

Společnost McDonald's se umístila na prvním místě v prestižní studii TOP Zaměstnavatelé. Zlatou medaili získala v kategorii pohostinství. Ve studii hlasovalo celkem 11 416 studentů vysokých škol. McDonald's však zabodoval i mezi středoškoláky, obsadil 3. místo ve speciální kategorii První volba, kdy se u 4118 středoškoláků testovala spontánní znalost zaměstnavatelů. V současnosti zaměstnává McDonald's v České republice více než 8 000 lidí, kterým nabízí zázemí stabilní firmy, flexibilitu i možnosti kariérního růstu. 

Studie TOP Zaměstnavatelé je projektem Asociace studentů a absolventů, která probíhá mezi studenty českých vysokých škol a nově i mezi středoškoláky. Je realizován ve spolupráci s prestižní výzkumnou agenturou NIQ, univerzitami, středními školami, studentskými organizacemi a firemními partnery.

„Spolupráce s mladými lidmi a absolventy je pro nás velmi důležitá, tvoří totiž významnou část našich zaměstnanců. Proto jsme nadšení, že se v rámci žebříčku pravidelně umisťujeme na nejvyšších pozicích a v očích studentů a absolventů si dlouhodobě držíme vysoko nastavenou úroveň. Ke všem zaměstnancům přistupujeme stejně a nabízíme jim totožné benefity, věříme ale a ukazuje se, že právě pro mladé lidi jsou dobře nastavené,“ uvedla Tereza Trepáčová, Personální ředitelka pro McDonald's CZ, SK, UA.

Zásadní benefity: stabilita, flexibilita a možnost růstu

Společnost je velmi atraktivní díky své stabilitě. Již několik let je McDonald's jedním z nejstabilnějších a nejspolehlivějších zaměstnavatelů v gastro segmentu a nadále roste. Nyní se na českém trhu nachází 120 poboček a otevírat se budou další. Práce v jednom z nejoblíbenějších restauračních řetězců nabízí spoustu benefitů. Tím nejatraktivnějším právě pro studenty a mladé lidi je určitě časová flexibilita, kdy si každý ze zaměstnanců může plánovat směny dle vlastních možností. Práci tak lze jednoduše skloubit se studiem. Zároveň McDonald's nabízí i spoustu prostoru pro seberealizaci. Z brigádnické pozice se mohou pracovníci vypracovat do manažerských pozic i výš.

Péče o zaměstnance 

Společnost McDonald's klade velký důraz na vzdělávání a poskytuje svým zaměstnancům podporu v podobě školení a kurzů. Příležitost získat zaměstnání ve společnosti mají i uchazeči bez předchozích zkušeností v gastronomii, což je výhodou právě pro studenty nebo čerstvé absolventy. Klíčem k úspěchu ve výběrovém řízení jsou osobní vlastnosti a chuť pracovat v týmu. Po nástupu prochází každý zaměstnanec úvodním školením, které ho důkladně proškolí pro konkrétní pozici. Pro nově příchozí zaměstnance je také připraven na míru šitý proces "onboardingu", aby bylo začlenění do pracovního procesu co nejjednodušší. McDonald's se snaží svým zaměstnancům poskytnout co možná největší komfort i odměny, jako jsou individuální bonusy nebo bonusy při pracovních či životních jubileích. 

Důraz na hodnoty společnosti 

Společnost si nechává záležet na zdravé a dobré firemní kultuře založené na hodnotách, spolupráci, rovnosti, rozmanitosti a inkluzi. V těchto tématech také pravidelně vzdělává zaměstnance, aby zajistila co nejvíce respektující prostředí. Přestože je McDonald's jednou z nejúspěšnějších společností na světě, snaží se k podnikání přistupovat udržitelně a s ohledem na region. Společensky odpovědné aktivity jsou tak důležitou součástí činnosti společnosti. Patří mezi ně například úklidové hlídky TRASH PATROLS, nadační fond Dům Ronalda McDonalda nebo fotbalový turnaj pro žáky I. stupně ZŠ McDonald's Cup, který již 25 let podporuje děti v pohybu. 

Přihlášení k odběru newsletteru