McCafé nově nabídne ovocné dorty bez laktózy a bez lepku

4. květen 2015

V nabídce oblíbeného kavárenského konceptu McCafé se nově od pondělí 4. května objeví zákusky určené pro zákazníky s laktózovou intolerancí a bezlepkovou dietou.
Jemné piškotové řezy plněné nadýchanou tvarohovo-smetanovou náplní – jahodovo-smetanový a mandarinkovo-smetanový dort–jsou vhodné zejména pro zákazníky, kteří se na jídelním lístku vyhýbají obilovinám obsahujícím lepek a mléčným výrobkům včetně laktózy (tedy alergenům 1 a 7).

„Dobrá káva a dezert k sobě nerozlučně patří, a protože značná část našich zákazníků si tuto lákavou kombinaci nemůže běžně dopřát, připravili jsme pro ně v kavárnách McCafé speciální nabídku ovocných dortů bez laktózy a lepku,“ uvedla Zuzana Svobodová, PR/Communications Director společnosti McDonald's ČR/SR, a dodává: „Jahodové zákusky všeobecně patří k nejoblíbenějším. Proto jsme se rozhodli přidat do nabídky bezlepkový dort bez laktózy s jahodami, abychom mohli uspokojit i zákazníky s bezlepkovou dietou a laktózovou intolerancí. Šťavnatý mandarinkový řez přidáváme navrch, aby byla letní nabídka pestřejší.

V nabídce McCafé budou oba dorty k dostání od 4. května 2015 za doporučenou cenu 65 Kč.

„Intolerance na laktózu je dána především sníženou schopností produkce enzymu laktáza, který mléčný cukr laktózu rozkládá na jednodušší cukry galaktózu a glukózu. Pokud je laktázy nedostatek, mléčný cukr se nestráví a jeho přebytek způsobuje zdravotní problémy,“ vysvětluje MUDr. Eva Pluhařová z interního oddělení Nemocnice Brandýs nad Labem a dodává:„Dle odhadů trpí v určité míře intolerancí laktózy kolem 15–20 % populace České republiky.“

Kontaktní adresa:
Zuzana Svobodová
PR/Communications Director CZ/SK
McDonald's ČR spol. s r.o.
Řevnická 170/4, 155 21 Praha 5
Tel.: +420 222 007 350
E-mail: zuzana.svobodova@cz.mcd.com

Přihlášení k odběru newsletteru