Hudbou spolu 2024: Ewa Farna hvězdou charitativního koncertu

30. květen 2024

Spojení živé hudby, skvělých pěveckých výkonů a intenzivní atmosféry soukromého klubu – takový byl exkluzivní benefiční koncert Hudbou spolu pro nadační fond Dům Ronalda McDonalda. Na podporu rodin vážně nemocných dětí vystoupili v pražském klubu Doupě Ewa Farna, Vojtěch Dyk a Sofian Medjmedj. Díky výtěžku z prodeje vstupenek a štědré podpoře partnerů zamíří na konto nadačního fondu 4 203 241 korun. Peníze poputují na výstavbu druhého domu. Ten první v areálu FN Motol poskytl za více než rok a půl svého fungování ubytování zdarma pro bezmála 400 rodin. 

Hudební klub Doupě na Praze 6 hostil ve středu 29. května výjimečný benefiční koncert, jehož hlavní hvězdou byla zpěvačka Ewa Farna. V intimním prostředí pro 200 diváků ještě více vynikl její autentický projev: „Byl to speciální koncert jak svým provedením, tak prostředím. Navíc v atmosféře, která se dala doslova chytat rukama. Jsem poctěna, že jsem mohla vystoupit pro lidi, kteří přišli podpořit unikátní projekt na pomoc rodinám s nemocnými dětmi. Ti tak mohou zůstat po dobu náročné a často dlouhé léčby spolu,“ řekla zpěvačka po koncertě. 

Bouřlivým potleskem ocenili diváci také úvodní vystoupení, o které se postaral zpěvák Vojtěch Dyk, tentokrát doprovázen pouze klavírem. Duet si s Ewou Farnou přišel zazpívat nadějný zpěvák a songwriter Sofian Medjmedj. Celým večerem s grácií provedla moderátorka Daniela Brzobohatá. Nechyběla ani dlouhodobá podporovatelka a patronka Domu Ronalda McDonalda, herečka a influencerka Veronika Arichteva nebo zpěvačka Martina Pártlová. Na akci zavítali také zástupci hlavního sponzora akce, společnosti Coca-Cola Česká republika. Její obchodní ředitel Pawel Ozierski považuje partnerství s nadačním fondem za přirozené: „Je skvělé, že první český dům už více než rok pomáhá rodinám v těžkých situacích. Koncert je prostředkem, jak dostat tuto nedocenitelnou pomoc k dalším lidem, kteří ji potřebují. Jsme nejen hrdým partnerem tohoto koncertu, ale také celé myšlenky organizace a také nápojovým partnerem stávajícího domu od jeho vzniku.“ 

Nezapomenutelný večer ocenila také ředitelka nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda Ivana Švingrová Pešatová: „Všem umělcům, divákům, partnerům i organizátorům patří velké poděkování! Přála bych si, abychom si dobrou náladu z uplynulého večera zachovali co nejdéle. I proto, že jsme pomohli unikátnímu projektu zaměřenému na péči o nemocné děti a jejich rodiny. Získali jsme pro ně 4 203 241 korun a jsme za to moc vděční. Budeme pokračovat ve snaze vytvářet druhý domov těm, kteří to potřebují, a ulehčit jim zvládání těžkých životních chvil.“ 

Peníze využije organizace pro výstavbu druhého Domu Ronalda McDonalda. První dům funguje od roku 2022 v areálu Fakultní nemocnice Motol. Za více než rok a půl provozu poskytl bezplatné ubytování zhruba 400 rodinám nemocných dětí. V celkem 21 pokojích tak zajistil přibližně 30 tisíc noclehů, z toho čtvrtina byli přímo dětští pacienti, kteří mohli dočasně opustit nemocniční lůžko. 

Přihlášení k odběru newsletteru