Happy Meal v novém – čeští rodiče si mohou vybrat mezi hračkou a knížkou

14. březen 2019

Happy Meal! Kdo by neznal asi nejznámější dětské menu na světě? A kdo by nevěděl, že k němu neodmyslitelně patří i hračka? Nově ale mají všichni čeští a slovenští rodiče na výběr, zda chtějí své děti po jídle potěšit hračkou nebo knížkou. Celý rok mohou mladí čtenáři sledovat dobrodružství dvojčat Stromovic a v rámci jedné „vlny“ budou mít na výběr vždy 2 pokračování jejich příběhu.

 

Proč je v Happy Meal hračka? Nahrazuje dezert

Autorkou nápadu zařazení dětského menu do nabídky McDonald's se stala Yolanda Fernández de Cofiño, která svému manželovi pomáhala řídit jednu z restaurací McDonald's v Guatemale. Dětská nabídka jídla byla poprvé uvedena v polovině 70. let, původně nesla jméno „Menu Ronald“ a obsahovala hamburger, malé hranolky a malou zmrzlinu Sundae. Právě zmrzlina měla motivovat i ty děti, které jíst nechtějí nebo u jídla zlobí. Ikonický box ve tvaru domečku s názvem Happy Meal a především populární hračky místo dezertu menu doplnily v roce 1977 díky nápadu dalšího franšízanta McDonald's – Boba Bernsteina. Knížku k Happy Mealu poprvé nabídl švédský McDonald's v roce 2001. Od té doby řetězec po celém světě rozdal téměř 450 milionů dětských knížek.

Dva nové díly každých 8 týdnů

Klub Happy Meal Readers letos nově rozšíří další země včetně České republiky a Slovenska.  „Jsme rádi, že se k nám naši zákazníci se svými dětmi vracejí. Snažíme se nabízet především nutričně vyvážené jídlo. Víme ale, že důležitý je i zážitek z návštěvy restaurace. Happy Meal je jídlem, nad kterým děti neodmlouvají, a svůj podíl na tom nese právě hračka. Rodiče se u nás mohou v klidu naobědvat, zatímco si děti vyhrají s hračkou, v dětském koutku, nebo na hřišti. Doufáme, že nabídka knížek zaujme jak rodiče, tak děti a novinku v naší nabídce vyzkouší a třeba některé z dětí i přivede k větší zálibě ve čtení,“ řekla ředitelka PR a komunikace společnosti McDonald's, Zuzana Svobodová. Každých osm týdnů se v Happy Mealu vystřídají 2 nové díly knížek ze série Dobrodružství Stromovic dvojčat od Cressidy Cowelové. Ta je vyhledávanou autorkou bestsellerů Škyťák a Šelmovská Štika nebo Jak vycvičit draka. Knížky budou dostupné také v digitální verzi na webu McDonald's.

Happy Meal bude i zdravější

České menu pro nejmenší si dnes rodiče mohou sestavit z burgeru, wrapu s kuřecím masem, nebo kuřecích nugetek a mezi přílohami lze volit nejen hranolky, ale také zahradní salát, nebo jogurt s ovocem a müsli. Poprvé se Happy Meal na českých pultech objevil v roce 1995. Mezi nejúspěšnější série hraček patřily figurky Snoopyho, 101 dalmatinů nebo Shreka. Složení menu se dnes v mnoha zemích liší a to počtem položek i nabídkou, například v Guatemalském menu je kromě tradičních sendvičů v nabídce McDonald's i burito, v britském zase rybí prsty nebo vegetariánský wrap.

McDonald's čelil kritice z důvodu otázky vyváženosti jídla a jeho nutričních hodnot. Od roku 2004 proto pomáhá rodičům dělat informovaná nákupní rozhodnutí díky transparentnímu vyvěšení výživových hodnot všech svých jídel na webu i v restauracích. V loňském roce firma vydala prohlášení, ve kterém oznámila, že chce do roku 2022 dosáhnout dalšího snížení hodnot u Happy Mealu, a to v počtu kalorií a podílu obsažených tuků, soli a sacharidů. Změny se dotknou především zahraničních nabídek. “V české nabídce si už nyní vedeme skvěle v oblasti energetické hodnoty, kdy 99 % z celkem 105 v Čechách nabízených kombinací Happy Mealu obsahuje méně než 600 kilokalorií,” dodala Zuzana Svobodová za McDonald's.

Přihlášení k odběru newsletteru