Dáme jídlo rozšiřuje rozvoz o produkty McDonald’s. Oblíbené rychlé občerstvení si nově mohou objednat domů více než dva miliony lidí

5. listopad 2019

Praha, 5. listopadu 2019 – Nabídka rozvážkové služby Dáme jídlo je od listopadu bohatší o 73 restaurací McDonald’s po celém Česku. Rychlé občerstvení z jejich sortimentu navíc dorazí k zákazníkům v rekordně krátkém čase. Kurýři Dáme jídlo doručují objednávky z McDonald’s do 20 minut, což je nejméně v historii firmy. Radost z této spolupráce může mít celá rodina, Dáme jídlo totiž jako jediná rozvážková služba doručuje i Happy Meal.

 

Společnost McDonald‘s spojila síly s rozvážkovou službou Dáme jídlo, která od 1. listopadu doručuje zákazníkům rychlé občerstvení z celkem 73 provozoven McDonald‘s ve 21 městech po celé České republice. „Rozvoz jídla je v Česku stále populárnější. I proto jsme se rozhodli, že službu McDelivery nabídneme také zákazníkům z regionů. Jako nejlepší partner pro rozvoz po celé České republice nám vyšla společnost Dáme jídlo. Začátek této spolupráce je pro nás dalším důležitým milníkem,“ vysvětluje Zuzana Svobodová, ředitelka komunikace a PR ve společnosti McDonald’s.

 

 

Do dvaceti minut na místě

Také pro Dáme jídlo je spolupráce s McDonald’s přelomová. Rozvážková služba díky ní poprvé ve své historii zkrátila na maximálně 20 minut dobu, která v základním nastavení uplyne mezi zadáním objednávky a jejím doručením zákazníkovi. Dostala se tak na samou hranici stávajících technologických a dopravních možností v České republice. „V průběhu posledních měsíců jsme intenzivně vylepšovali náš kurýrní systém a snížili tak průměrnou dobu veškerého vlastního rozvozu k hranici třiceti minut. Museli jsme navíc zlepšit i další procesy a téměř zdvojnásobit počet kurýrů tak, abychom byli schopni pokrýt narůstající poptávku po našich službách. Spolupráce s McDonald’s, ve které je čas doručení ještě o třetinu kratší, pro nás představovala velkou výzvu. Udělali jsme vše proto, abychom na ni byli co nejlépe připraveni,“ říká Filip Fingl, CEO Dáme jídlo.

Dovoz z každé ze 73 restaurací McDonald’s bude u Dáme jídlo stát 39 korun. Službu mohou využít všichni, jejichž adresa se nachází v desetiminutové dojezdové vzdálenosti od jakékoli z těchto provozoven. Takových lidí jsou nyní v Česku více než dva miliony. „Časový limit pro dojezd zajišťuje, že zákazník vždy obdrží svoji objednávku v co nejlepší kvalitě. Kurýrní systém a všechny procesy jsme nastavili tak, aby jídlo strávilo na cestě nejkratší možnou dobu,“ doplňuje Fingl.

Kromě mimořádné rychlosti a pokrytí všech krajů České republiky bude Dáme jídlo jako jediné doručovat z nabídky McDonald’s také dětské menu Happy Meal s překvapením v

podobě ikonické hračky. U objednávek uskutečněných přes Dáme jídlo bude navíc možné platit kromě karty také hotově. „Tuto možnost na základě našich zkušeností vyžaduje až polovina všech zákazníků. Proto jsme se jim rozhodli vyjít vstříc,“ říká Fingl.

Autem, na kole, na skútru i pěšky

Aby byl rozvoz jídla opravdu expresní, musí Dáme jídlo využívat širokou a pestrou flotilu dopravních prostředků. Zatímco v oblastech s nižší hustotou zalidnění se jako nejefektivnější ukazují nadále automobily, v centrech velkých měst zatížených intenzivní dopravou je mnohdy výhodnější doručit zákazníkovi objednávku na skútru, kole, elektrokole, nebo dokonce pěšky. Dáme jídlo u vlastní flotily dbá také na ekologii. Auta, na která stále připadá většina zakázek, jsou poháněna stlačeným zemním plynem (CNG), nebo jezdí na elektřinu. Do budoucna firma počítá s ještě větším využitím skútrů a kol, která jsou čím dál častěji klíčová pro rychlé doručení.

 

 

O společnosti McDonald’s

McDonald’s je největší sítí restaurací na českém trhu, kde působí již více než 25 let. První restaurace byla otevřena 20. března 1992 v pražské Vodičkově ulici a od té doby počet provozoven vzrostl na současných 100. McDonald’s dlouhodobě usiluje o snížení dopadů provozu restaurací i aktivit svých dodavatelů na životní prostředí a podniká kroky, kterými se snaží na důležitost těchto otázek upozornit. V roce 2018 společnost oznámila cíl mít do roku 2025 všechny obaly, které bude používat, z obnovitelných, recyklovatelných a certifikovaných zdrojů. Do roku 2030 chce navíc snížit emise skleníkových plynů z provozu restaurací, kanceláří a činností dodavatelského řetězce o 36 % (oproti úrovni z roku 2015).

 

O společnosti Dáme jídlo

Dáme jídlo je největší česká služba rozvozu jídla, která spolupracuje s téměř 3 000 restaurací ve 170 obcích po celé České republice. Svojí pestrou nabídkou tak pokrývá více než 60 % tuzemské populace. Kromě tradiční české kuchyně, pizzy či rychlého občerstvení, si zákazníci mohou v její nabídce vybrat asijská a indická jídla, steaky, dezerty, zmrzlinu, kávu a tisíce dalších položek. Během špičky doručí Dáme jídlo více než 2 500 objednávek za hodinu a toto číslo stále roste. Od roku 2014 je Dáme jídlo součástí společnosti Delivery Hero, celosvětově největšího hráče na trhu food delivery, s jehož akciemi se obchoduje na frankfurtské burze.

 

Přihlášení k odběru newsletteru