Dům Ronalda McDonalda, nadační fond

Společnost McDonald’s od roku 1974 zakládá po celém světě nezávislé charitativní organizace sdružené pod hlavičkou Ronald McDonald House Charities. V současnosti pracují tyto organizace na naplňování identického poslání vyjádřeného sloganem „ABY RODINY MOHLY BÝT SPOLU“ v 63 zemích světa.

V České republice působí Dům Ronalda McDonalda (DRMcD), nadační fond, od roku 2002.
Průběžně shromažďuje prostředky na stavbu prvního domu pro dlouhodobě nemocné děti a jejich rodinné příslušníky a blízké ve Fakultní nemocnici v Motole. Otevření domu je naplánováno na rok 2019. Služby Domu budou pro rodiny malých pacientů zdarma.

Do doby, než bude stát zmíněný dům, hradí DRMcD náklady za pobyt v ubytovně motolské nemocnice rodičům, kterým ubytování nehradí zdravotní pojišťovna. Ročně tuto pomoc využije cca stovka rodin.
DRMcD působí i mimo Prahu. V roce 2016 pomohl nadační fond zrekonstruovat dva pokoje se sociálním zázemím a kuchyňkou pro společné ubytování nemocných dětí a rodičů na dětském oddělení v Nemocnici ve Frýdku-Místku. V Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně podporuje projekt „MaléMimi“, jehož cílem je vytvořit společné ubytování rodičů a předčasně narozených dětí.

Více informací a možnost, jak se podílet na činnosti nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda, naleznete na www.dum-ronalda-mcdonalda.cz.