Dům Ronalda McDonalda, nadační fond

Společnost McDonald’s od roku 1974 zakládá po celém světě charitativní organizace sdružené pod hlavičkou Ronald McDonald House Charities. V současnosti pracují tyto organizace na naplňování identického poslání vyjádřeného sloganem „ABY RODINY MOHLY BÝT SPOLU“ v 63 zemích světa.

V České republice působí Nadační fond Dům Ronalda McDonalda (DRMcD) od roku 2002.

Průběžně shromažďuje prostředky na stavbu prvního domu pro rodiny dlouhodobě hospitalizovaných dětí ve Fakultní nemocnici v Motole. V současnosti se připravuje výstavba domu, otevření domu se plánuje na konec roku 2020. Služby domu budou pro rodiny malých pacientů zdarma.

Do doby, než bude první český dům Ronalda McDonalda stát, hradí Nadační fond DRMcD náklady za pobyt v ubytovně motolské nemocnice rodičům, kterým ubytování nehradí zdravotní pojišťovna. Ročně tuto pomoc využije více než 100 rodin. V letošním roce se podařilo ve spolupráci s motolskou nemocnicí modernizovat 14 pokojů na ubytovně, které DRMcD vybavil dubovými postelemi s kvalitními matracemi.

DRMcD působí i mimo Prahu. V roce 2016 pomohl nadační fond zrekonstruovat dva pokoje se sociálním zázemím a kuchyňkou pro společné ubytování nemocných dětí a rodičů na dětském oddělení v Nemocnici ve Frýdku-Místku. V Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně podporuje projekt „MaléMimi“, jehož cílem je vytvořit společné ubytování rodičů a předčasně narozených dětí. V roce 2018 financoval DRMcD modernizaci dvou pokojů na novorozeneckém oddělení nemocnice s poliklinikou v České Lípě.

McDonald´s v průběhu roku dvakrát podporuje poslání nadačního fondu DRMcD – v červnu po dobu 14 dní prodává nadační samolepky ve tvaru ruky a na konci listopadu pořádá McHappy Day. Tento den věnuje McDonald´s 50 % tržby z celostátního prodeje hranolek na činnost nadačního fondu a po dobu 2-3 týdnů prodává nadační vykrajovátka na cukroví. Výtěžek z prodeje nadačních předmětů putuje do veřejné sbírky na výstavbu domu Ronalda McDonalda v motolské nemocnici.

Můžete se připojit i Vy zakoupením nadačních vykrajovátek na perníky a vánoční cukroví ve všech restauracích McDonald´s. Letos jsou k dispozici tři tvary vykrajovátek – dům, srdce a anděl. Z ceny 40 Kč za vykrajovátko jde 32 Kč z každého prodaného kusu přímo na výstavbu domu.

Více informací o činnosti Nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda, naleznete na www.drmcd.cz.

Podpořit výstavbu domu můžete prostřednictvím darovacího tlačítka on line na webu nadačního fondu.