Na seznamu českých dodavatelů McDonald’s přibyl výrobce poctivých sirupů

mccafe_kitl

Malý tuzemský výrobce nápojů Kitl začne 13. června dodávat kavárnám McCafé jednu ze svých „vlajkových lodí“ – Kitl Syrob Grapefruit. Společnost se zlatými obloučky tak rozšiřuje své portfolio dodavatelů o další českou značku. Kitl se zařadí k domácím dodavatelům vajec a dalších potravin, kteří se úspěšně vyrovnali s tvrdými pravidly McDonald´s.

McDonald´s rozšíří v polovině června nabídku tuzemských potravin. K českým vejcím od Schubert Partners, šunce Lenc a dalším, se přidá točený grapefruitový sirup od firmy Kitl, který bude k dostání ve všech McCafé. „Spojení značek McCafé a Kitl dává smysl. McCafé oslovuje podobné zákazníky jako my, tedy lidi, kterým jde o kvalitu a kteří jí umí ocenit,“ říká jednatel společnosti Kitl Jan Vokurka.

Tři roky dřiny

Vyhovět a přizpůsobit se přísným pravidlům, která McDonald’s nastavuje pro sebe i své dodavatele, trvalo podle jednatele společnosti Kitl Jana Vokurky tři roky. „Bylo složité nastavit vše, abychom mohli dodávat do McDonald´s a jsme na to patřičně hrdí, že jsme prošli. Je nutné zdůraznit, že jsme malý výrobce a naše možnosti jsou omezené. Celý proces výběru nás kvalitativně velmi posunul dopředu a za tuto školu jsme vděční,“ říká Jan Vokurka z Kitlu s tím, že jeho standardním odbytištěm jsou vedle vlastního e-shopu i obchody se zdravou výživou.

Tvrdá pravidla nadnárodní sítě restaurací vysvětluje za oddělení kvality McDonald´s Ivo Lamich. „Naši dodavatelé musí mít potraviny ve špičkové jakosti, protože toto od nás zákazníci očekávají. Též výrobní proces komodit by měl být šetrný k přírodě. Sami na to úzkostlivě dbáme. Ze všech těchto důvodů nám neprojde sítem tolik českých firem, kolik bychom ke spolupráci rádi přivítali. Ale právě grapefruitový Syrob a výrobce Kitl dokládají, že i malá firma může být skvělým dodavatelem pro McDonald´s,“ říká a dodává, že v případě úspěšné oboustranné spolupráce je možné i její rozšíření.

O novince v McCafé:

Kitl Syrob Grapefruit s dužninou se bude míchat přímo před zákazníkem v McCafé. Základem limonády je Kitl Syrob Grapefruit s dužninou, jde o poctivý sirup se 100% ovocným podílem, což znamená, že 100 ml sirupu se vyrábí ze 104ml grapefruitové šťávy a dužniny. Grapefruity ve výrobku pochází z Karibiku, domoviny grepů. Cukr v sirupu je český, řepný. Celý sirup se vyrábí za studena a díky tomu obsahuje velké množství zdraví prospěšných i chuťových látek.