McHappy Day

McHappy Day je speciálním dnem, který společnost McDonald’s jednou ročně věnuje nadačnímu fondu Dům Ronalda McDonalda (DRMcD). Ten usiluje o výstavbu prvního domu pro dlouhodobě nemocné děti a jejich rodinné příslušníky ve Fakultní nemocnici v Motole.

Cílem McHappy Day je pomoci nadačnímu fondu informovat veřejnost o jeho činnosti a neméně důležitým cílem je podpořit poslání nadačního fondu finančně. Tradičně společnost McDonald’s věnuje nadačnímu fondu 50 % z tržeb za hranolky prodané v průběhu McHappy Day. V tento den se také prodávají charitativní samolepky ve tvaru lidské ruky. Veškerý výtěžek z prodeje samolepek putuje na konto nadačního fondu.

McHappy Day je dnem, kdy do vybraných restaurací přichází známé tváře společenského života podpořit myšlenku nadačního fondu „ABY RODINY MOHLY BÝT SPOLU“. Umělci, sportovci, osobnosti ze šoubyznysu nebo z podnikatelské sféry se na část dne stávají ambasadory nadačního fondu, kteří za pultem vysvětlují zákazníkům McDonald’s smysl činnosti nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda a nabízí jim možnost podpořit jeho aktivity drobným finančním darem.

Loni se McHappy Day konal 24. listopadu. Výnos z prodeje hranolků činil 930 000 Kč. Prodej samolepek, který trval 15 dní, přinesl nadačnímu fondu téměř 2,5 milionu korun. Celkem tak na konto DRMcD odešlo více než 3,4 milionu korun.

Příští McHappy Day se uskuteční v úterý 28. listopadu 2017. Společnost McDonald’s se tím připojí ke světovému dni „Giving Tuesday“, jehož cílem je podpořit smysl dobročinnosti a dárcovství po celém světě.