Dům Ronalda McDonalda, nadační fond

Nemůžeme pomoci všem, ale každý z nás může pomoci někomu

page_charity_v02

Nadační fond Dům Ronalda McDonalda působí v České republice od roku 2002. O té doby soustřeďuje své úsilí a finanční prostředky na výstavbu domu v areálu Fakultní nemocnice v Motole. Ten bude sloužit jako ostrov domova pro rodiče a děti, které jsou dlouhodobě hospitalizovány v dětské nemocnici.

Je dokázáno, že blízkost nejbližších podporuje z velké části proces uzdravování dětí. Přítomnost rodiny zmírňuje bolesti a smutek a poskytuje nejen lásku a pocit bezpečí, ale přináší také kousek štěstí. Protože léčba většiny těžce nemocných dětí vyžaduje častá ošetřování, musí rodiče s dětmi cestovat i stovky kilometrů mimo domov. Nadační fond Dům Ronalda McDonalda těmto dětem a jejich rodinám podává pomocnou ruku.

Než bude dům postaven, nadační fond každoročně pomáhá rodinným příslušníkům dlouhodobě nemocných dětí, aby mohly využít služeb ubytovny v areálu nemocnice v Motole. V roce 2015 takto byli ubytováni rodinní příslušníci 105 dětí hospitalizovaných na Klinice dětské hematologie a onkologie.
V roce 2016 nadační fond Dům Ronalda McDonalda plánuje zlepšit bydlení rodičů dětí s delší hospitalizací ve frýdecko-místecké nemocnici. Dalším místem, kde nadační fond plánuje pomoci, je neonatologické centrum v krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně.

Nadační fond Dům Ronalda McDonalda je součástí celosvětové charitativní organizace Ronald McDonald House Charities, která vznikla z myšlenky zakladatele McDonald’s – Čechoameričana Ray Kroce. Aktuálně působí v 60 zemích světa, kde provozuje 357 domů a 208 rodinných pokojů.
Podpořte nadační fond Dům Ronalda McDonalda a přispějte na výstavbu domu pro rodiče a děti ve Fakultní nemocnici v Motole. Stačí zajít do restaurace McDonald´s a vhodit do sbírkové pokladničky jakýkoli obnos.

Další možností je zaslat finanční obnos na sbírkový účet vedený u Unicredit Bank číslo: 333 666 777/2700.
Veškerý výtěžek z kasiček a příspěvků na sbírkový účet jde na výstavbu domu a podporu ubytování rodičů v nemocnicích.
V případě jakýchkoli dotazů, kontaktujte Marka Šedivého, e-mail: marek.sedivy@drmcd.cz, tel.: 603 154 999.